Doplnkový kurz

Genakrový / spinakrový kurz

Plavba so spinakrom, alebo genakrom (asymetrickým spinakrom) naberá úplne iný rozmer, či už ide o rekreačnú plavbu alebo o závody. Spinaker poskytne lodi vyšší výkon, rýchlosť a možnosť plávať aj na zadnejšie kurzy. Je k tomu však potrebná skúsenosť, aby vám takýto „balón“ neurobil viac vrások ako radosti. Pri silnejšom vetre a nezvládnutom kormidlovaní vie byť spinaker alebo genaker nežiadúcim pomocníkom. Ale ak ho viete skrotiť, plavba s ním vytvára úsmev na tvári a radosť v duši.

V úvode kurzu si preberieme teóriu okolo základného oplachtenia a aj oplachtenia so spinakrom. Zadefinujeme a precvičíme si všetky zásady, aby plavba so spinakrom bola bezpečná. Naučíte sa ako bezpečne vytiahnuť, natrimovať, ale aj zbaliť genaker / spinaker. Počas kurzu si prejdete všetkými pozíciami na lodi (od kormidelníka, cez trimera, pitmana, mastmana, až po bowmana). Aby ste následne mali prehľad o každej pozícii a vedeli tak svojmu tímu počas dovolenky, alebo závodu rozdeliť jednotlivé úlohy. Jachting s genakrom vám prinesie radosť ????

Doplňujúce informácie

Miesto

Chorvátsko

V cene je zahrnuté

pobyt na lodi, dvaja inštruktori, kúpeľný poplatok, posteľná bielizeň, záverečné upratovanie lode, vystavenie crewlistu

V cene nieje zahrnuté

doprava do Chorvátska pre posádku a inštruktora, strava na lodi pre posádku a inštruktora, pohonné hmoty, poplatky v prístavoch, cestovné poistenie, vstupy do národných parkov

Platobné podmienky

50% ceny pri objednaní – 50% ceny mesiac pred nástupom

Nalodenie / vylodenie

Sobota od 18.oo hod. / Streda do 14.oo hod.

Termíny a ceny kurzov

Minimálny počet účastníkov na kurz je 5. V prípade, že sa nenazbiera minimálny počet účastníkov, ponúkneme vám iný termín.

Termín 30.3. – 3.4.2024 – genakrový kurz
Cena 660,- €
Termín november 2024 – spinakrový kurz
Cena 660,- €

Máte záujem o kurz?

Minimálny účastníkov na plavbu je päť. V prípade záujmu celej partie je možné individuálne prispôsobiť termín plavby a trasu plavby.