Plavby

Jadranský trojuholník – Dubrovnik, Vieste, Šibenik

Začiatok jachtárskej sezóny na Jadrane, tradične, otvárame plavbou do talianskeho Vieste. Tentokrát však obídeme všetky ikonické chorvátske ostrovy – Lastovo, Vis, Palagruža, Jabuka. Nezabudneme ani na talianske Tremiti a ak podmienky dovolia, ochutnáme jeden pelinkovac aj na Korčuli.

Plavba je určená hlavne tým, ktorí si na začiatku sezóny potrebujú zopakovať všetky základné jachtárske zručnosti a oprášiť dôležité pravidlá. Ak do budúcna plánujete náročnejšie preplavby, Jadranský trojuholník pod vedením skúseného inštruktora je výbornou voľbou. Vyskúšate si nočnú plavbu so striedaním služieb, naučíte sa plánovanie trasy na základe predpovedných modelov počasia, naberiete skúsenosti s plavbou s Genakrom. Počas 10-dňovej plavby odplávate cez 500 námorných míľ v oblasti mimo teritoriálnych vôd, ktoré si viete uplatniť pri žiadosti o vydanie kapitánskej licencie Veliteľ Namorného rekreačného plavidla kategórie B alebo A.

Program plavby

Nalodíme sa v stredu v poobedných hodinách, v marine Mandalina v Šibeniku. Po zoznámení sa s loďou a posádkou, naštudujeme predpoveď počasia a naplánujeme si prvé dni na mori. Prejdeme si pravidlá bezpečnosti počas nočnej plavby, rozdelíme posádku na jednotlivé smeny a pokiaľ nám počasie dovolí, večer vyplávame na more, smer Dubrovník. Prvú 150- míľovú etapu, v prípade potreby rozdelíme na dve časti, návštevou Korčule. V Dubrovníku sa určite prejdeme po ikonických mestských hradbách, ochutnáme mieste špeciality, pár hodín zdriemneme a ďalší náš kurz bude 276° – Lastovo. Skrivena luka alebo Jurjeva luka bude miesto, kde sa po 60 míľach strávených na otvorenom mori priviažeme k mólu, alebo aspoň skryjeme do zátoky.

Ďalším našim cieľom bude najvzdialenejší ostrov Chorvátska – Palagruža. Maják, ktorý stojí na vrchole 90 metrového ostrova, je vidieť z 50-tich kilometrov. Zakotvíme, okúpeme sa, chvíľa oddychu a vyrazíme do talianskych vôd a mestečka Vieste. Prechádzka starobylým talianskym mestom, múzeum mušlí či prehliadka morských jaskýň, bude čerešničkou na torte tejto plavby. Dobrá ranná talianska káva a mierime k súostroviu Tremiti, preslávenému krásnymi útesmi, priezračnou vodou, plážami a benediktínskym opatstvom, založeným v 8. storočí.

Vraciame sa do Chorvátska, 70-míľová etapa nás privedie do nádhernej rybárskej dedinky Komiža, na ostrove Vis. Lignje na žaru, čevapčići, kratko espreso. Alebo aj výlet na skútroch po ostrove Vis, ak nám zostanú 3-4 hodinky k dobru. A čaká nás posledná 80 míľová etapa – ostrov Jabuka pravobokom a späť do šibeniku. V piatok večer vyviažeme loď v maríne Mandalina, dobre sa vyspíme a v sobotu ráno cesta späť na Slovensko.

Doplňujúce informácie

Miesto

Šibenik, prístav Mandalina, Chorvátsko

V cene je zahrnuté

pobyt na lodi, slovenský kapitán, záverečné upratanie lode, posteľná bielizeň, kúpeľný poplatok, vystavenie crewlistu, genaker

V cene nieje zahrnuté

doprava do Chorvátska pre posádku a kapitána, strava pre posádku a kapitána, cestovné poistenie, poplatky za parkovanie mimo domovského prístavu, vstupy do národných parkov, pohonné hmoty

Platobné podmienky

50% ceny pri objednaní – 50% ceny mesiac pred nástupom

Nalodenie / vylodenie

Sobota od 18.oo hod. / Sobota do 9.oo hod.

Termíny a ceny

Termín 1.5. - 11.5.2024
Cena 940,- €

Máte záujem o plavbu?

Vyplňte krátky formulár a my sa vám čoskoro ozveme.