Úvod ku kapitánskym kurzom

Škola jachtingu je naša silná stránka.

Kapitánskym kurzom sa venujeme od roku 2005 a našimi rukami už prešli tisícky jachtárskych nadšencov. Potrebujete základný kapitánsky kurz, praktický tréning prístavných manévrov a trimu plachiet, naučiť sa pracovať s genakrom alebo spinakrom, chcete začať so závodným jachtingom a potrebujete naučiť taktiku štartov či zladiť prácu celého tímu počas závodu?

Alebo máte v pláne náročné preplavby a chýbajú vám znalosti ohľadom bezpečnosti a prípravy posádky na ťažké podmienky na mori? V tom prípade ste na správnom mieste. Vyberte s z našej ponuky, prípadne zadefinujte Vašu individuálnu požiadavku TU.

Chorvátska licencia B

Tento kapitánsky kurz je najjednoduchším vstupom do sveta námorného jachtingu. Počas týždňa, ktorý strávite v Chorvátsku na plachetnici, vás naučíme všetky základy na bezpečné ovládanie námornej lode. Absolvujete teoretickú prípravu, naberiete praktické skúsenosti a úspešne zvládnete aj skúšku. Domov sa vrátite s kapitánskym preukazom.

Viac informácii

Slovenská licencia C

Kurzom Veliteľ Námorného Rekreačného Plavidla kategórie C dostanete medzinárodnú licenciu na more. Môžete s ňou plávať do 12 míľ od pobrežia, na lodi s maximálnou dĺžkou do 24 metrov. Teoretickú časť a skúšku vykonáte na Slovensku a praktický výcvik absolvujete na mori. K vydaniu preukazu potrebujete aj kurz rádiooperátora na ovládanie vysielačky.

Viac informácii

Slovenská licencia B, A

Licenciu Veliteľ Námorného Rekreačného Plavidla (VNRP) kategórie B na more môžete získať, ak po absolvovaní základnej slovenskej kapitánskej licencie VNRP C preukážete naplávanú prax minimálne 2000 námorných míľ a absolvujete Kurz VNRP kategórie B. S týmto preukazom môžete plávať po otvorených moriach, do vzdialenosti 200 námorných míľ od brehu. Obdobne to je aj s licenciou VNRP kategórie A (licencia na oceánsku plavbu).

Viac informácii

Kapitánske kurzy na rieky a jazerá

Licenciu na vnútrozemské vodné cesty v medzinárodnom rozsahu získate kurzom Vodca malého plavidla. Kategória A je s obmedzením výkonu motora do 20 kW, kategória B je bez obmedzenia výkonu motora. S kategóriou C môžete plávať na plachetniciach, ktoré majú plochu plachiet nad 12m2. Kurz pozostáva z teoretickej časti, praktickej prípravy a skúšky.

Viac informácii

Kurz prístavných manévrov a trimovania plachiet

Ak máte za sebou základný kapitánsky kurz a plánujete sa posunúť ďalej, tento zdokonaľovací kurz je určený práve vám. Po jeho absolvovaní naberiete rutinu pri parkovaní v prístavoch a kotvení v zátokách. Budete s prehľadom vedieť vytiahnuť a správne vytrimovať plachty. Zopakujete si všetky dôležité základy na bezpečné ovládanie námornej lode. Tento kurz je určený aj absolventom teoretickej časti VNRP kategórie C, ako praktický výcvik k získaniu preukazu.

Viac informácii

Praktický výcvik na katamaráne alebo motorovej jachte

Radi by ste vyskúšali plavbu aj na katamaráne alebo motorovej jachte, ale netrúfate si bez tréningu? Na začiatku a na konci jachtárskej sezóny je ten najvhodnejší moment, lode sa dajú požičať na 3-4 dni

Viac informácii

Genakrový / spinakrový kurz

Dozreli ste do štádia, že vám k plavbe nestačia dve základné plachty – hlavná plachta a kosatka? Naučíme vás ako bezpečne vytiahnuť, natrimovať, ale aj zbaliť genaker / spinaker. Počas kurzu si prejdete všetkými pozíciami na lodi (od kormidelníka, cez trimera, pitmana, mastmana, až po bowmana). Následne počas plavby s vašim tímom tak budete vedieť rozdeliť jednotlivé úlohy, aby vám jachting s genakrom / spinakrom priniesol radosť a úsmev na tvári.

Viac informácii

Kurz závodného / športového jachtingu

Príprava lode pred závodom, predpoveď počasia, príprava na štart, taktika štartov, správne kormidlovanie, obraty, trim lode, práca jednotlivých členov tímu a jeho súhra, práca so spinakrom alebo genakrom… Vyhrať jachtársky závod – regatu a poraziť ostatné tímy je možné, iba ak nepodceníte žiaden zo spomenutých „detailov“. A najlepšou školou na závod, je zúčastniť sa závodu a trénovať priamo so súpermi. Zostavte si svoj tím a inštruktor pôjde s vami priamo na regatu ako jeden člen tímu.

Viac informácii

Kurz rádiooperátora / rádiotelefonistu

Licenciu potrebujete k slovenskému aj chorvátskemu kapitánskemu preukazu. Oprávňuje vás ovládať vysielačku, ktorá je už dnes neoddeliteľnou súčasťou každej námornej lode. Pripravujeme, čoskoro zverejníme termíny.

Viac informácii

Potrebujete viacej informácii? Neváhajte nás kontaktovať.

Kontakt