Plavby

Relax Sailing week 2024 – Sardínia

Zažite vašu letnú dovolenku na jachte

Relax sailing week je týždeň na mori určený pre rodiny, dovolenkárov, jednotlivcov a všetkých milovníkov mora a dovolenky na „troška iný spôsob“. Spoznáte tak Sardíniu z opačnej strany, z mora. Objavíte nádherné zátoky a zákutia, ktoré inak ako loďou navštíviť neviete.

Ak vás láka takáto predstava dovolenky, ste na správnom mieste.

Pre koho je takáto dovolenka určená?

Pre dovolenkárov

Možnosť užiť si pohodovú dovolenku na jachte v kruhu priateľov alebo rodiny. Jachtárske znalosti či skúsenosti nie sú potrebné. Stačí dobrá nálada a chuť zažiť niečo nové.

Pre kapitánov

Príležitosť využiť Relax Sailing Week ako podporu, či už psychickú alebo fyzickú, pri svojej dovolenkovej plavbe. Počas celého týždňa vám bude flotila vždy na blízku.

Pre dobrodruhov

Prihlásiť sa môžete ako jednotlivci, dvojice, skupiny, prípadne môžete naplniť celú loď svojimi priateľmi. Zabezpečíme pre vás aj skúseného kapitána, ktorý vás bude viesť počas celého týždňa.

Trávenie času

Plavba bude fyzicky aj časovo nenáročná. Je prispôsobená ľuďom, ktorí sa budú prvýkrát zoznamovať s plachetnicou a plavbou na mori. Počas dňa bude množstvo voľného času na relax, plávanie, opaľovanie, zábavu. Počas obednej zastávky v zátokách a podvečer bude možnosť pripojiť sa k spoločnému programu ( súťaže, vodné športy, gitara, diskotéka, zoznamovanie sa s ďalšími posádkami, …) alebo urobiť si vlastný program a zúčastniť sa výletov na miesta s nádherným výhľadom na more a okolitú krajinu, alebo navštíviť mestečká a vychutnať si ich večernú atmosféru.

V prípade zlého počasia bude trasa upravená tak, aby bola plavba bezpečná. Nocľah bude na lodi obyčajne v prístavoch, ale minimálne jednu noc si dovolenkári vyskúšajú spánok v tichej zátoke na kotve.

Na čom sa budeme plaviť?

Budeme sa plaviť na moderných, luxusných plachetniciach a katamaránoch, podľa Vášho výberu. Lode sú pvybavené tak, aby bol pobyt na nich pohodlný: postele s posteľnou bielizňou a uterákmi, WC so sprchou a teplou vodou, kuchynka s komplet stolovaním, sporákom, chladničkou, WiFi. 

V prípade záujmu ponúkneme akúkoľvek inú plachetnicu (menšiu, väčšiu, novšiu, staršiu), katamarán, alebo aj motorovú jachtu. Stačí nás kontaktovať a zadefinovať vaše želanie.

Program

 • let na Sardíniu – letisko Alghero alebo Olbia
 • presun z letiska do mariny Portisco
 • podvečer ubytovanie na lodiach, welcome drink, zoznamovanie posádok

 • nákup zásob na loď, prvé vyplávanie na vodu a kúpanie,
 • obedná zastávka v Cala Andreani,
 • kúpanie, vodné športy, paddleboardy…
 • noc strávime v zátoke Porto Palma

 • doobeda sa presunieme k ostrovu Santa Maria
 • obednú pauzu strávime kúpaním na jednej z najkrajších pláží súostrovia
 • poobedná preplavba bude na Korziku, do prístavu Porto Vechhio
 • večer strávime spoznávaním mestečka, prehliadkou citadely či prechádzkou úzkymi historickými uličkami

 • po raňajkách a doplnení zásob sa preplavíme na nádhernú pieskovú pláž Santa Giulia
 • obedná prestávka, kúpanie, aktivity s deťmi
 • podvečer navštívime perlu Korziky – mestečko Bonifacio, dýchajúce francúzskou eleganciou, kultúrou, romantikou a pohodou.

 • našou ďalšou zastávkou bude súostrovie Lavezzi, nazývané tiež európske Seychely.
 • obedné kúpanie a šnorchľovanie v tyrkysovej vode
 • večer navštívime v národnom parku, v mestečku La Maddalena

 • po raňajkách oboplávame ostrov La Maddalena a deň strávime v plytkých tyrkysových zátokách kúpaním, zábavou vo vode
 • po obede presun do niektorej z blízkych zátok
 • noc na kotve alebo na bóji

 • raňajky, preplavba do zátoky ostrova Budelli
 • rozlúčkové kúpanie vo vodách európskeho Karibiku
 • po obede presun späť so prístavu Portisco
 • noc v maríne

 • ráno odovzdanie lodí, cesta späť na Slovensko

Vyhradzujeme si právo upraviť program v prípade nepriaznivého počasia alebo iných závažných okolností.

Doplňujúce informácie

Termín

6.7. - 13.7. 2024

Miesto

Sardínia - Marina Portisco, Marina Cala Dei Sardi

V cene je zahrnuté

prenájom lode, organizácia pobytu, transferov, marin, vodné športy –  podvodný skúter, motorový čln, súťaže pre deti, welcome drink

V cene nieje zahrnuté

položky sú za celú loď: doprava na Sardíniu, strava na lodi, nafta do lode (100-300 eur), poplatky v marínach (100-600 eur), cestovné poistenie, služby kapitána (1200 eur)

Platobné podmienky

50% ceny pri objednaní – 50% ceny mesiac pred nástupom

Nalodenie / vylodenie

Sobota od 18.oo hod. / Sobota do 9.oo hod.

Ponuka lodí na Relax Sailing Week 2024

Aktuálna ponuka lodí je platná do 10.2.2024. Na vyžiadanie vieme ponúknuť väčší počet lodí, kontaktujte nás prosím.

Užitočné rady pred cestou

Doprava na Sardíniu

Cena spiatočnej letenky je okolo 380 EUR. Spoločnosť Ryanair ponúka letenky do predaja najskôr 6 mesiacov pred odletom, preto lacnejšiu ponuku leteniek od Ryanair môžeme očakávať najskôr v Januári 2024.


Stravovanie na lodi

Na stravovanie využijeme najmä kuchynku na lodi. V prístavoch je možné sa stravovať aj v miestnych reštauráciach. Lodná kuchyňa poskytuje skoro taký komfort ako kuchyňa u vás doma, preto si v tomto smere nemusíte robiť žiadne obavy. Pri plánovaní stravy je vhodné postupovať striedmo, ale suroviny plánovať tak, aby sa z každého jedla nasýtila celá posádka. So stravou netreba zabudnúť ani na kapitána, ktorý sa bude celý týždeň starať o vaše pohodlie a bezpečnosť.


Čo si vziať so sebou?

V prípade, že neviete, čo presne budete potrebovať na dovolenke na jachte, alebo neviete, čo si zobrať so sebou, máme tu pre vás menší zoznam vecí, ktorý by vám mohol pomôcť. Oblečenie a doplnky vhodné na palubu námornej jachty je podobné ako by ste si vzali na bežné letné dni pri mori. Treba si zabaliť klasické tričká, šortky či krátke nohavice, plavky, šľapky, tenisky čo nezanechávajú stopy, ľahkú bundu, šiltovku, oblečenie na spanie a samozrejme slnečné okuliare. V prípade nepriaznivého počasia treba mať po ruke aj nepremokavé oblečenie (bunda s kapucňou, nohavice), teplejšiu sadu oblečenia, nepremokavé topánky, teplé ponožky. Ak sa chystáte v niektorom prístave na oficiálnejšiu akciu, hodí sa aj košeľa či blúzka, najlepšie z nekrčivého materiálu. Treba však pamätať na to, že je vhodné zbaliť sa úsporne. Doma samozrejme nesmiete zabudnúť cestovné doklady, používané lieky (a pre prípad potreby pribaliť Kinedril či Dithiaden), opaľovacie potreby, hygienické potreby, fotoaparát či videokameru, adaptéry a nabíjačky, obľúbenú hudbu na USB a v neposlednom rade šnorchlovacie potreby. Na zbalenie vecí je jednoznačne najpraktickejšia cestovná taška.

Máte záujem o plavbu?

Vyplňte krátky formulár a my sa vám čoskoro ozveme.